Tworzenie formularza na stronę WWW

formularzFormularze na stronach WWW mają częste zastosowanie zwłaszcza w przypadku e-commerce. Zadaniem formularzy jest bowiem gromadzenie pewnych danych na temat użytkowników, np. w przypadku dokonywania zakupów w sklepach internetowych, rejestracji w różnego rodzaju serwisach, czy platformach bankowych, jak również są wykorzystywane do przeprowadzania ankiet. Jeśli zależy nam na uzyskaniu za pomocą formularza pożądanych danych, warto pamiętać o tym, aby miał on formę zachęcającą, a  zarazem prostą i wygodną w użytkowaniu. Continue reading

Tworzenie zestawów kolorystycznych na stronę WWW

koloryW artykule Kolory na stronie WWW pisałam o tym, jak ważny jest odpowiedni dobór kolorów na stronie internetowej. Dzisiaj podpowiem, jak tworzyć zestawy kolorystyczne, aby nasza strona była przyjazna użytkownikowi.

Na początek warto wiedzieć, czym jest barwoślepota. Zaburzenie to przybiera różne formy i wynika z uszkodzenia tzw. genu recesywnego  chromosomu X. W ludzkim oku znajdują się bowiem czopki zawierające pigment, dzięki któremu oko jest w stanie widzieć jedną z trzech następujących barw, żółtą, niebieską i czerwoną. Jeśli  w narządzie wzroku zabraknie któregokolwiek z pigmentów, oko nie będzie w stanie prawidłowo rozpoznawać kolorów.

Continue reading

Kolory na stronie WWW

koloryKolory odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Służą nie tylko do odróżniania od siebie poszczególnych przedmiotów, ale przede wszystkim mają istotne właściwości psychologiczne oraz optyczne. Dzięki kolorom jesteśmy w stanie uporządkować otaczającą nas rzeczywistość, a  także dokonać jej oceny. Każdy  z nas różnie reaguje na poszczególne kolory, co wiąże się zarówno z naszymi gustami i upodobaniami estetycznymi, jak również emocjami oraz subiektywnymi skojarzeniami . nie ulega jednak wątpliwości, iż każdemu kolorowi przypisana jest pewna symbolika, którą od wieków stosują zarówno ludzie, jak i zwierzęta do przekazania pewnych informacji.

Continue reading

Nawigacja – ważny element strony WWW

nawigacjaZaprojektowanie własnej strony WWW wielu z nas może wydawać się prostą czynnością. W końcu w sieci mamy możliwość skorzystania z gotowych szablonów, które wystarczy odpowiednio dopasować do własnych potrzeb ,a następnie wypełnić treścią. Jednak kwestia samego wyboru szablonu nie zawsze jest tak oczywista i prosta. Musimy bowiem wziąć pod uwagę, kto będzie korzystał z naszego serwisu i jakie informacje powinien znaleźć w pierwszej kolejności. Istotą jest bowiem, aby tak zaprojektować stronę WWW, aby użytkownik niemal od razu znalazł to, czego szuka.
Continue reading

Keyword – tajemnica słowa kluczowego

Zarówno w marketingu internetowym, jak również off line najistotniejszym elementem wszelkich działań jest dopasowanie oferty do interesującej nas grupy docelowej. Sposób w jaki zdefiniujemy nasz przekaz marketingowy, jakiego języka użyjemy oraz jakie słowa zastosujemy ma największy wpływ na to, czy uda nam się zainteresować odpowiednich odbiorców. Różnice postrzeganiu danego zjawiska zależą bowiem od wielu czynników, wśród których do najuważniejszych należy wiek, płeć, wykształcenie czy status społeczno-majątkowy naszego docelowego odbiorcy. Niezwykle ważnym elementem budowania biznesu jest umiejętność doboru odpowiednich słów oraz fraz kluczowych dopasowanych do naszych potencjalnych klientów, czy użytkowników. W niniejszym artykule przedstawię, czym są oraz jak prawidłowo dobierać słowa kluczowe, aby zwiększyć ruch na naszej stronie WWW.

Continue reading