Co z tym SEO?

Penguin UpdateZapewne wiele osób zawodowo zajmujących się SEO w ostatnich tygodniach zadaje sobie to pytanie. Wszechwładny Google po ostatniej zmianie algorytmu, znanej pod nazwą Penguin update daje wyraźnie do zrozumienia, że zamierza ostatecznie rozprawić się z ciemną stroną SEO, a głównie ze spamerami.

W skrócie: Penguin Update jest algorytmem, który pod koniec kwietnia zebrał swoje żniwa w postaci ukarania wielu witryn za działania spamerskie i w szczególności bierze na celownik serwisy, które zostały stworzone w celu sztucznej manipulacji wynikami za pomocą linków. Continue reading

Analiza konkurencji w działaniach SEO

Anhaliza konkurencjiWirtualny świat nieustannie się zmienia,  a w ślad za tym zmieniają się reguły w nim panujące.  Nie omija to również sfery SEO, której z miesiąca na miesiąc wyszukiwarki podnoszą poprzeczkę sprawiając, iż coraz trudniej nadążyć za zmianami algorytmów, wytycznymi i tzw. dobrymi praktykami. Jedynym ratunkiem jest wyjście z pancerza złotych zasad, które znaleźć możemy w  branżowych książkach, na blogach i forach.  „Niezmienne prawdy SEO” stały się marketingowym haczykiem, na który łapią się osoby wierzące w to, że ktoś podaruje im tajemną wiedzę niczym ściągę na egzaminie. Do czego zmierzam? Przede wszystkim do tego, że pozycjonowanie wymaga myślenia, a  przede wszystkim analityki. Dobór słów kluczowych,  linki zewnętrze, nagłówki, meta dane… w kółko powtarzane jak mantra stają się bełkotem, którego kurczowo trzymają się… seoleniuchy :) Continue reading

Linki przychodzące – najważniejszy czynnik pozycji strony WWW w wyszukiwarce

Linki przychodząceDotychczas omawiałam czynniki , które mogą wpływać na pozycję strony WWW w wyszukiwarkach w oparciu o kod źródłowy oraz zmiany w obrębie samego serwisu. W tym artykule wskażę na niektóre działania poza stroną internetową, które mogą przyczynić się do wzrostu jej pozycji w rankingu.
Popularność witryny
Jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym czynnikiem zewnętrznym istotnym dla pozycji w wynikach wyszukiwania jest popularność witryny. Jest to nic innego, jak wartość, czy też przydatność strony dla jej użytkowników. Im więcej unikalnych i interesujących informacji zawiera tym jest lepiej postrzegana nie tylko przez Internautów, ale również przez roboty wyszukiwarek.
Algorytmy decydujące o pozycji stron WWW w wyszukiwarkach traktują wówczas taką witrynę jako wartościową i wyróżniają ją poprzez wysokie miejsce w rankingu.

Continue reading

Czym jest optymalizacja strony WWW

optymalizacjaOptymalizacja strony WWW to bardzo ważny element szerokiego spectrum działań zwanych marketingiem internetowym. Proces optymalizacji strony powinien poprzedzać wszelkie inne działania związane z pozycjonowaniem oraz promocją stron, gdyż dzięki temu sprawimy, że nasza strona WWW będzie przyjazna nie tylko wyszukiwarkom internetowym, ale przede wszystkim użytkownikom.

Continue reading

Wewnętrzne czynniki strony WWW wpływające na jej pozycję w wyszukiwarkach – część II

pozycjonowanieDziś omówię kolejne czynniki, których zastosowanie w optymalizacji naszej strony internetowej może pomóc nam w uzyskaniu wysokich pozycji w rankingu. Skupię się na kwestii słów kluczowych, rozmiaru i wieku strony, wewnętrznej strukturze linkowania oraz problemu kanonizacji adresów URL.

Continue reading