Gdzie umieszczać słowa kluczowe

Słowa kluczoweW poprzednim artykule opisałam, czym są słowa kluczowe oraz jakie mają znaczenie dla ruchu generowanego przez naszą stronę WWW. Poniżej podpowiem, w jaki sposób wykorzystać słowa kluczowe, aby nasz serwis stał się atrakcyjny zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek. Jak już wspomniałam, słowa kluczowe odgrywają dużą rolę w procesie kierowania potencjalnych użytkowników na naszą stronę. Im bardziej precyzyjnie będą określały tematykę serwisu tym większe prawdopodobieństwo, iż zyskamy użytkowników, którzy trafiając na naszą stronę odnajdą to, czego szukają.

Zaczynamy!

Adres URL

W idealnych warunkach nazwa naszej strony, czyli adres URL powinien zawierać najważniejsze dla nas frazy kluczowe. Jednak obecnie znalezienie domeny, zawierającej prostą nazwę będącą słowem kluczowym graniczy z cudem. Zmuszeni jesteśmy korzystać z dłuższych adresów, gdzie poszczególne wyrazy oddzielone są myślnikiem lub są subdomenami innych domen. Taki adres jest jednak trudny do zapamiętania. Czasem jednak warto zakupić dłuższą nazwę, której choć jeden człon jest słowem kluczowym opisującym naszą witrynę niż posługiwać się adresem zawierającym jedno słowo, jednak trudne do zapamiętania i nie mówiące zupełnie nic o zawartości witryny.

Warto również dodać, iż słów kluczowych powinniśmy używać również w nazwach podstron do opisania ich zawartości.

Znacznik Title

Znacznik Title tag to jeden z najważniejszych miejsc, gdzie powinniśmy umieścić nasze słowa kluczowe. To, co w nim zawrzemy powinno w jaki największym stopniu opisywać zawartość danej strony.

W kodzie strony znajduje się on pomiędzy znacznikami <head>, natomiast z punktu widzenia użytkownika element ten widoczny jest na górnej belce przeglądarki oraz w wynikach wyszukiwania. Ponieważ długość znacznika Title jest ograniczona, należy dobrze przemyśleć, jakie informacje chcemy tam zamieścić oraz jakich słów kluczowych użyć. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż często chcielibyśmy w tytule umieścić zarówno opis witryny, jak również nazwę firmy czy numer telefonu.

title

Z perspektywy SEO istotne jest, aby słowa kluczowe znalazły się na początku tytułu,dzięki czemu będziemy mieć pewność, iż każda wyszukiwarka wyświetli je w wynikach. Jeśli użylibyśmy ich na końcu, jest duże prawdopodobieństwo, iż ostatnia część tytułu nie będzie widoczna dla użytkowników. Pamiętajmy, iż słowo kluczowe często ma większe znaczenie niż nazwa firmy,zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy znanym brandem, dlatego w przypadku długich tytułów umieszczajmy nazwę na końcu.

wyniki wyszukiwania

 

Bookmark the permalink.

3 Comments

  1. Całkiem przystępnie napisane porady dla początkujących. Dzięki i pozdrawiam.

  2. Nie do końca mogę się zgodzić z powyższymi informacjami. Nazwa domeny zawierająca słowo kluczowe nie ma obecnie wpływu na pozycję strony. Znacznie lepiej wybrać nazwę łatwą do zapamiętania niż tanie-buty-sportowe.coś tam.

    Mogłabyś zamieścić długość znacznika TITLE jaki Google bierze pod uwagę, bo „długość ograniczona” nie mówi zbyt wiele. Dodatkowo można podać różnicę jakie są pomiędzy rozdzieleniem słów kluczowych: „,”-”,”_” itd.

    Fajny styl pisania. Łatwo się czyta…Będę zaglądał na bloga regularnie :)

    Pozdrawiam.

    • Dziękuję za komentarz :) Jeśli chodzi o słowa kluczowe w nazwie domeny to nie pisałam w kontekście wpływu na pozycję, lecz w kontekście relewantności wyszukiwanej frazy względem otrzymanych wyników. Długość znacznika TITLE różni się w przypadku poszczególnych wyszukiwarek, stąd określenie „długość ograniczona”. Oczywiście zgadzam się z Tobą, iż informacja ta niewiele mówi. W przypadku Google długość TITLE nie powinna przekraczać 70 znaków. Taka informacja chyba jest bardziej obrazowa:) O łącznikach celowo nie pisałam, gdyż na to przyjdzie jeszcze pora w kolejnych postach :)Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>