Siła słowa czyli copywriting na usługach reklamy

copywritingReklama funkcjonuje w świecie już od czasów starożytności. Przez kolejne epoki przybierała różne formy, ewoluowała sięgając po coraz to nowe i bardziej sugestywne narzędzia i techniki. W marketingu internetowym podstawą skutecznej reklamy jest copywriting. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na copywriterze oraz jak duża jest jego rola oraz wpływ na całą kampanię reklamową. Continue reading

Keyword – tajemnica słowa kluczowego

Zarówno w marketingu internetowym, jak również off line najistotniejszym elementem wszelkich działań jest dopasowanie oferty do interesującej nas grupy docelowej. Sposób w jaki zdefiniujemy nasz przekaz marketingowy, jakiego języka użyjemy oraz jakie słowa zastosujemy ma największy wpływ na to, czy uda nam się zainteresować odpowiednich odbiorców. Różnice postrzeganiu danego zjawiska zależą bowiem od wielu czynników, wśród których do najuważniejszych należy wiek, płeć, wykształcenie czy status społeczno-majątkowy naszego docelowego odbiorcy. Niezwykle ważnym elementem budowania biznesu jest umiejętność doboru odpowiednich słów oraz fraz kluczowych dopasowanych do naszych potencjalnych klientów, czy użytkowników. W niniejszym artykule przedstawię, czym są oraz jak prawidłowo dobierać słowa kluczowe, aby zwiększyć ruch na naszej stronie WWW.

Continue reading

Skuteczny tekst na stronę internetową

Skuteczny tekst na stronę WWWUżyteczna treść to bezsprzecznie najważniejszy element każdej strony WWW. Tworząc teksty na stronę często zapominamy o tym, że treść, czyli tzw. content strony nie ma na celu utwierdzić nas w przekonaniu o posiadanych zdolnościach copywriterskich i lekkim piórze, ale przede wszystkim ma być odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Co to oznacza w praktyce? Aby odpowiedzieć na to pytanie, spróbujmy wyobrazić sobie ścieżkę, która podąża internauta, aby trafić na naszą witrynę.

Continue reading